Cvakanie/klepnutie zrejme od spojky

Motor, převodovka, cukání...
Odpovědět
Pardy
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 30 črc 2021, 16:37

Cvakanie/klepnutie zrejme od spojky

Příspěvek od Pardy »

Ahojte. Vlastním fiat tipo 1.4 t-jet. Chcem sa opýtať či je normálne ak pri púšťani spojky medzi 1-3 prevodmi počujem cvaknutie/klepnutie, robí to taktiež napri keď cúvam do garáže, spojku mám v zabare a vtedy ju naspäť stlacim dole tak sa ozve klepnutie..alebo ak idem dole kopcom , mám to v jednotke a stlacim spojku s tým že to chcem hodiť do neutrálu a spraví clock-clock , je to naozaj zvláštne , tak sa chcem spýtať či zažívate niečo podobné , či sa jedná proste o mechanizmus alebo mám navštíviť servis :roll:


Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 716
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakanie/klepnutie zrejme od spojky

Příspěvek od chrener »

Ahoj,
Tak pokiaľ je auto v zábere a stlačíš spojku niekedy sa ozve mierne zahrkanie... To je normálne... Pokiaľ to puká praská a nadmerne klopoce môžu to byť homokinetické kĺby ale aj dvojhmota. To už treba dať skontrolovať...
Obrázek
ALFAROMEO Stelvio Quadrifoglio Verde 2.9BiTURBO 375KW Q4 Vesuvio
Pardy
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 30 črc 2021, 16:37

Re: Cvakanie/klepnutie zrejme od spojky

Příspěvek od Pardy »

Ešte čo má napadlo počuť podobne cvakanutie/klepnutie ak pustím plyn a znova prídam tak to kus cvakne najmä na druhom a treťom prevodom stupni + brat keď presadol z giuliety do tipa tak sa mu zdalo že dosť vysoko zabera spojka , nesedel som v druhom tipe takže nemôžem porovnať :think:
obr72
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 12 úno 2022, 22:58

Re: Cvakanie/klepnutie zrejme od spojky

Příspěvek od obr72 »

Ahoj. Dělá mi to při přeřazení z 1 na 2 a to jen když jedničku více roztáhnu, vzhledem k tomu že je dosti krátká. Myslím že to bude zachycení rázu v dvojhmoťáku. Při řazení ostatních stupňů mám klid. Pokud 1 přeřadím dříve, klepnutí se neozve.
Odpovědět