Automatická převodovka

Motor, převodovka, cukání...
Odpovědět
romansmilovsky
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 8
Registrován: 26 říj 2023, 14:53

Automatická převodovka

Příspěvek od romansmilovsky »

Nechával si někdo vyměnit olej v automatu mimo autorizák? Doporučení na servis , který to provede? Případně cena výměny.


Uživatelský avatar
ondrik363
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 200
Registrován: 13 pro 2020, 07:53
Bydliště: Častkovce

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od ondrik363 »

Tak v manualy sa pise iba o kontrole oleja v AT po 120 000km alebo 6 rokov, z toho usudzujem, ako to uz byva, ze napln v AT povazuje vyrobca / autorizak za dozivotnu, z coho dalej vyplyva, ze autorizak to nevymeni..Nebude si predsa vyrabat zbytocne problemy, ked vyrobca nedal k tomu pokyny a autorizak sa nemoze zarucit zakaznikovy, ze s vymenou nebude problem a po vymene pojde vsetko tak, ako pred tym...

Jedine nejaky garazmajster, ktory pozna tento druh prevodovky, v Tipe su 2 druhy (dvojspojka alebo hydromenic) , vie zohnat nejaky spotrebny material na to (filtre a pod)....

Ja som mal zatial 3 auta s automatom - Fiat Cromu 2005, Opel Omega 2003 a Fiat Tipo 2018. V ziadnom z nich som nikdy nevymienal olej, Croma a Omega jazdia doteraz, maju cez 200 000km, prevodovky radia bez problemov, sucasne Tipo ma sice iba 60 000km, ale tiez vsetko ok.. Vymenou oleja sa aj tak prevodovka neopravuje, mozno len nejaka prevencia, aj ked o tom by sa dalo tiez podebatovat..Proste, ak je opotrebovane sukolie, alebo dieravy hydromenic, alebo zodrate spojky, ci uz mokre alebo suche, vymena nepomoze a treba celkovy repas....
Fiat TIPO SW 1.6 mJET 88kw, DDCT
Lancia DELTA III 1.4 Tjet, 88kw, LPG M6
ex - Chrysler PT Cruiser 2.0, 104kw, LPG
ex - Fiat STILO 3dv, 1.6, 76kw, LPG
ex - Fiat CROMA 1.9 mJET, 110kw, AT6
ex - Opel OMEGA 3.2 V6, 160kw, AT4
ex - Opel OMEGA 2.5 V6, 125kw, M5
romansmilovsky
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 8
Registrován: 26 říj 2023, 14:53

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od romansmilovsky »

Díky za vysvětltní. Výměnu oleje jsem myslel spíš jako prevenci.
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 717
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od chrener »

Na všetkých automatoch uvádza výrobca doživotnú náplň.
Otázka znie čo to znamená doživotná, za mňa kým sa prevodovka nepokazí...
Avšak všetci opravári prevodoviek uvádzajú maximálnu životnosť oleja cca 100-120000km.
Následne olej nadmerne degraduje a to môže spôsobiť nadmerné opotrebenie prevodovky.
S výmenou oleja treba vždy vymeniť aj filter - pokiaľ to konštrukcia prevodovky dovoľuje.
Niektorú prevodovku treba totiž pri výmene filtra demontovať z auta a komplet rozobrať - filter cez mechatroniku nevymeníte!
Vtedy odporúčam skrátiť interval na polovicu!
Obrázek
ALFAROMEO Stelvio Quadrifoglio Verde 2.9BiTURBO 375KW Q4 Vesuvio
Odpovědět