Jak sundat anténu- TIPO HB

Světla, lak, karoserie, dvěře, kapota...
Odpovědět
TDAS
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2022, 17:24

Jak sundat anténu- TIPO HB

Příspěvek od TDAS »

Zdravím
Naposledy upravil(a) TDAS dne 23 pro 2022, 20:06, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
ondrik363
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 198
Registrován: 13 pro 2020, 07:53
Bydliště: Častkovce

Re: Jak sundat anténu- TIPO HB

Příspěvek od ondrik363 »

Celkom zaujimava roboticka to je.. :lol:

Musis dat dolu komplet stresny tapacir - stropnica. Tu drzia vsetky oblozenia stlpikov, stropne svetla, slnecne clony, vsetky rukoväte. Takze vsetko demontovat a potom smerom dozadu vytiahnut von celu stropnicu cez kufor. Potom mas uplny pristup k antene, povolit jednu maticu, odpojit konektor a antena je vonku...

Co sa tyka plutvy - rozmyslal som aj ja nad tym, ale co sa tyka FM a DAB prijmu neviem, ako to je aftermarket poriesene a kvalitne..Myslim konkretne antenny zosilnovac, ktory ma nejake parametre a aby to bolo dobre vyladene spolu s OEM radiom.

Mozno by bolo najjednoduchsie riesenie take, ktore je najlacnejsie a nemusis ani davat dolu stropnicu. Existuju len take "atrapy" plutvy, kde vlastne prut anteny povodnej odmontujes, zostane na streche len OEM zakladna, tu prekryjes tou plutvou, tam kde bol povodny prut sa da skrutka s kablikom , ktora je spojena s vyleptanou antenou na plosnom spoji v plutve.. Nalepi sa to na strechu a hotovo....Mozno by to nemalo ani velky vplyv na kvalitu prijimu.

Obrázek
Fiat TIPO SW 1.6 mJET 88kw, DDCT
Lancia DELTA III 1.4 Tjet, 88kw, LPG M6
ex - Chrysler PT Cruiser 2.0, 104kw, LPG
ex - Fiat STILO 3dv, 1.6, 76kw, LPG
ex - Fiat CROMA 1.9 mJET, 110kw, AT6
ex - Opel OMEGA 3.2 V6, 160kw, AT4
ex - Opel OMEGA 2.5 V6, 125kw, M5
Odpovědět