Vlhkost-prostor pro rezervu

Světla, lak, karoserie, dvěře, kapota...
Odpovědět
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Moc vás Tipaři zdravím,

jsem tu nový a hned mám jednu otázku. Na mém kombíku se po velkých deštích objevuje vlhkost v prostoru rezervy. Není to stojící voda, ale ten koberec v rezervě je dost navlhlý.
Setkal se s tím už někdo z vás?
Kudy tam může téct? Guna kolem kufru vypadá v pořádku.

Pro zajímavost, k žárovkám zadních lamp (těch v kastli) se dá dostat jak?

Díky za cenné rady😉


Uživatelský avatar
ondrik363
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 200
Registrován: 13 pro 2020, 07:53
Bydliště: Častkovce

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od ondrik363 »

Takuto skusenost zatial nemam, treba poriadne pozriet tesnenie a odvodnovacie kanaliky, popozerat treba aj to, kde je to najviac navlhnute a zamerat sa na ten smer...

Co sa tyka svetiel, tak asi takto:

Obrázek

Obrázek
Fiat TIPO SW 1.6 mJET 88kw, DDCT
Lancia DELTA III 1.4 Tjet, 88kw, LPG M6
ex - Chrysler PT Cruiser 2.0, 104kw, LPG
ex - Fiat STILO 3dv, 1.6, 76kw, LPG
ex - Fiat CROMA 1.9 mJET, 110kw, AT6
ex - Opel OMEGA 3.2 V6, 160kw, AT4
ex - Opel OMEGA 2.5 V6, 125kw, M5
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Díky moc za obrázky👍
Petr Bajza
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 21 úno 2024, 09:53

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Petr Bajza »

Ahoj,
podařilo se Ti to nějak vyřešit, nebo neřešil někdo něco podobného? Já mám totiž stejný problém, pravá strana prostoru rezervy vlhne, ale fakt až ten úplně spodní pás tapecu u rezervy, nad tím nic mokré není. Nejspíš zadní světlo, ale jak to poznat a jak případně řešit? Díky.
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Jo! Podařilo! Bádal jsem nad tím skoro 3 měsíce...
Jde o to, že voda si cestu najde kdekoliv, takže je hodně těžký, přijít na to, kudy se voda dostává.
Začni tím, že se zavři do kufru a někdo bude stříkat vodu na auto - tím zkontroluješ, jestli to nejde kolem těsnění dveří kufru., když nic, musíš začít rozebírat.
Vyndej světlo a prohlídni, tím to ale taky nebude, protože to mají celkem chytře udělané.
Další krok je sundání čalounění postižené strany kufru - to čalounění má velké molitanové polštáře z vnitřní strany a ty já měl úplně nacucané, přestože v rezervě bylo většinou jenom vlhko..
Po sundání bude lépe vidět, kde to teče, ale ani to nemusí být výhra, protože:
Já měl netěsnost a teď POZOR - ve spoji plechů karoserie těsně v rohu, kde končí hagus a předchází střecha pod 5. dveře. Zevnitř na to místo nebylo vidět a vykapávalo to až dole, mnohem níž.Spoje jsou vytmeleny a pod lakem z výroby. Přišel jsem na to víceméně náhodou, protože ta dírka ani nebyla patrná, je to prostě kousek fabrického spoje plechů, který přestal těsnit...

Takže na co se zaměřit:
Těsnění kufru
Prostup drátů světel
Spoj plechů v horním rohu, jak končí hagus, kdo nemá, tak krycí lišta...
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Měl jsem to rozdělané přesně jako na tomto obrázku a potom i víc, akorát na druhé straně.
download/file.php?id=1437&mode=view

Voda kapala z hrany toho největšího otvoru a problém byl ve střeše...
Po cestě vody, nebylo mokré vůbec nic. Stropnice, čalounění nic. Až dole kolem rezervy.
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Pokud by někdo chtěl, mám video, jak jsem to vybádal...
Petr Bajza
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 21 úno 2024, 09:53

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Petr Bajza »

No tvl :-(
On ten Tvůj popis přesně sedí na můj stav - mokro nikde, až dole u rezervy. Teď už jsem taky ve fází rozdělání - dal jsem pryč ten postranní tapec (a ano, logicky molitany nacucané), plechy jsem počmáral křídou a doufám, že tak vypozoruju cestu vody. Světlem to asi nepůjde, tam bylo sucho, ale přesto jsem kabelovou průchodku vyčistil a namazal.
No a když jsi měl dírku úplně nahoře, to jsi musel rozdělat i komplet ty plasty nad tím tapecem, ne? Nebo jak jsi se tam dostal? Možná by to video nebylo od věci...
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

video: https://www.uschovna.cz/zasilka/OSW89M6KNCU5MHRF-BHH/

Ten spoj jsem tmelil zvenku. Zevnitř se tam nedostaneš, i když sundáš všechny plasty, tak ten sloupek má několik několik vrstev plechových výztuh, různý plechový dutiny atd. a není tam vidět.
V dutině můžeš sledovat stopy po vodě, špínu, narezlé hrany plechů.
Vysleduj, kudy se dostává voda do těch molitanů a pak bych zkusil testík co je na videu... Zatěsnil jsem místo pomocí pásky, nalil vodu, ta tam měla zůstat stát a místo toho zmizela...
Petr Bajza
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 21 úno 2024, 09:53

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Petr Bajza »

Díky za video. No asi to nebude můj případ, při zkoušce s "přehradou" se tam voda drží a nikam nemizí. Holt budu muset realizovat větší vodní zkoušku, ať už přírodní, či umělou.
Kuba 390
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2023, 20:25

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Kuba 390 »

Tak to je ta lepší varianta. Zavři se do kufru a ať na to někdo stříká vodu.
Další pravděpodobnou možností jsou buď spoje plechů odtokového žlabu kolem kufru a nebo, pod těsněním kufru se sbíhají 3 plechy.
Pokud to těsnění někde nahoře teče, může to pustit vodu mezi plechy dovnitř do kastle (to mi radili v autorizáku)
Když máš sundaný ten tapec, tak to dřív nebo později vysleduješ...
Petr Bajza
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 21 úno 2024, 09:53

Re: Vlhkost-prostor pro rezervu

Příspěvek od Petr Bajza »

Aniž bych chtěl cokoliv zakřiknout, tak to vypadá, že C bylo v mém případě správně - sice jsem nezjistil, kudy to protékalo (do těch dutin mezi plechy prostě není vidět, možná tak nějakou štěrbinovou kamerou), ale po sundání, očištění (BTW bordelu tam byl kotel) a namazání těsnění kufru a té hrany, na kterém je nasazené, je sucho. Ještě mě tak napadlo tu hranu (což jsou vlastně spojené plechy u sebe, mezi kterými to asi protékalo) zatáhnout silikonem, ale to až případně pokud by se to znovu objevilo. Tak snad to bylo opravdu ono a někomu to pomůže.
Odpovědět